czwartek, 19 września 2024 23:50

Fenomenalny wyczyn Alicji Sielskiej. Ustanowiła rekord Polski i zdobyła mistrzostwo kraju młodzików

W miniony weekend w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Fantastyczny występ zanotowała Alicja Sielska z Kędzierzyna-Koźla, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w biegu na 80 metrów przez płotki, dwukrotnie poprawiając rekord Polski na tym dystansie.

Podopieczna trenera Andrzeja Saczko po raz pierwszy poprawiła rekord Polski w biegu eliminacyjnym w niedzielę, uzyskując wynik 11.66 s Godzinę później w finale poprawiła swój rekord uzyskując 11.61 s, zdobywając tym samym złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

W sobotę w konkursie skoku w dal w ostatniej kolejce Ala uzyskała 5.38 m i zdobyła srebrny medal mistrzostw. Multimedalistka z Koźla posiada już tytuł Mistrza Polski w pięcioboju (Suwałki czerwiec 2018).

Pozostałe wyniki finalistów: Wojciech Siwakowski - 14. miejsce w skoku w dal, Marcin Kałwak - 15. miejsce w skoku w dal, Bartosz Skomski - 16. miejsce w biegu na 100 m (wszyscy trenują w grupie Andrzeja Saczko), Alicja Rak - 10. miejsce w biegu na 80m p/pł i 15. miejsce w biegu na 200m p/pł (trener Marek Skrzydlewski). Wszyscy zawodnicy są uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.