piątek, 20 września 2024 01:47

Poznaliśmy zwycięzców amatorskich mistrzostw miasta w tenisie ziemnym

W sobotę, 22 września rozegrano ostatni z serii pięciu turniejów w ramach Mistrzostw Miasta Amatorów w tenisie w grze pojedynczej kobiet i mężczyzn pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle.

W turnieju wystartowało łącznie 40 zawodników. W rywalizacji pań zwyciężyła Aleksandra Czochara, druga była Maura Janicka, a na najniższym stopniu podium stanęła Agnieszka Pawlak.

Panowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie zawodników do 44. roku życia zwyciężył Tomasz Mikoluk, a kolejne miejsca na podium zajęli: Zbigniew Duchnowicz i Sebastian Czogała.

Zwycięzcą rywalizacji w kategorii powyżej 45 lat został Marek Stochaj, który w klasyfikacji głównej wyprzedził Andrzeja Jankowskiego i Ireneusza Wojtyczkę. Najmłodszym zawodnikiem całych rozgrywek był Krzysztof Michałek.