czwartek, 19 września 2024 18:37

Medalowe żniwo lekkoatletów z MMKS Kędzierzyn-Koźle na mistrzostwach makroregionu

W sobotę w Bielsko-Białej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w lekkiej atletyce młodzików. Reprezentacja naszego miasta zdobyła osiem medali.

Najlepiej zaprezentowała się Alicja Sielska, która zdobyła dwa złote medale. Ala była bezkonkurencyjna w biegu na 80 m p/pł, w eliminacjach uzyskała 11.89 s, a w biegu finałowym 11.91s. Oba rezultaty to najlepsze wyniki w Polsce w kategorii młodziczek. Drugi złoty medal Alicja zdobyła na skoczni w dal, gdzie uzyskała rezultat 5.42 m (drugi wynik w Polsce). Srebrny medal w skoku w dal zdobył Wojciech Siwakowski, a  Bartosz Skomski był trzeci w biegu na 100m. Wszyscy są uczniami klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, gdzie trenują pod opieką Andrzeja Saczko.

Dwa srebrne medale zdobył Jakub Korejba, który był drugi w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą (trener Adam Domin). Podopieczna Marka Skrzydlewskiego Alicja Rak również zdobyła dwa medale - srebrny w biegu na 80m p/pl (12.46 s) i była trzecia w biegu na 200m p/pł. W finałach mistrzostw reprezentanci miasta zajęli następujące miejsca: Marcin Kałwak  czwarty w skoku w dal i szósty w biegu na 200m p/pł, Dominik Wiśniewski szósty w biegu na 110m p/pł i ósmy w skoku wzwyż, Tobiasz Mazur siódmy w pchnięciu kulą, Wojciech Siwakowski siódmy w skoku wzwyż, Fabian Bohatyrowicz ósmy w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą, Agata Wiechowska ósma w pchnięciu kulą. Wszyscy finaliści są uczniami PSP12 i trenują w MMKS Kędzierzyn-Koźle w grupie Andrzeja Saczko.