Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:17
Reklama
Reklama
Reklama

Wyjątkowe znaczki dotarły na stację Kędzierzyn-Koźle. Trafią do obiegu w całej Polsce. WIDEO

Wyjątkowe znaczki dotarły na stację Kędzierzyn-Koźle. Trafią do obiegu w całej Polsce. WIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=XmKfAs8PjSQ&feature=youtu.be

Z okazji 100-lecia kędzierzyńskiej parowozowni Poczta Polska wydała dwa okolicznościowe znaczki. W piątek specjalną przesyłką kolejową dotarły na stację Kędzierzyn-Koźle.

Znaczki wydano dzięki staraniom kędzierzyńskich filatelistów. Przedstawiają lokomotywy oraz nieistniejącą już parowozownię, która w tym roku miałaby sto lat. Nakład każdego z wzorów wynosi 240 tysięcy sztuk. Znaczki o nominale 2.60 zł i 3.20 zł trafią do obiegu w całej Polsce. To pierwszy taki przypadek w historii miasta.

Znaczki dotarły na stację Kędzierzyn-Koźle specjalną przesyłką kolejową. W uroczystości odsłonięcia wzoru uczestniczyli prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, przedstawiciele Poczty Polskiej, Przewozów Regionalnych i filatelistów.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kit 11.10.2018 10:17
A co słychać z pomnikiem tzw. " lokomotywą". Tyle obietnic, deklaracji co do terminu i krótko mówiąc znowu puste obietnice. Pan Sabino niech pani już nic nie obiecuje bo jak widać pani obietnice nie mają pokrycia w praktyce. Na pewno przydał by się jej urlop. Tyle spotkań , wszędzie pani pełno a natura nie da się oszukać . Na prawdę czas na odpocząć od polityki - dobra rada. Z utęsknieniem "czekający na lokomotywę" pozdrawiam wszystkich a pani Sabinie życzę zasłużonego odpoczynku.

nikuś 02.09.2018 18:07
czytaj ze zrozumieniem Kr. czyli kreis tzn. okręg dzisiejsza gmina K-Koźle

T.A.K 02.09.2018 16:00
Panie "wkoorw". Dla chcącego nic trudnego . Znaczki będą w całym kraju , Należy tylko zwrócić się do naczelnik UP , W Kędzierzynie-Koźlu nr 1 lub 4 .

T.A.K 02.09.2018 15:54
Szanowny "nikuś" Naprawdę trzeba zapoznać się z historią . 1- kolej nie przechodziła przez Cosel. Natomiast budowa kolei przez ( Kandrzyn-Pogorzelica ) trwała ponad 30 lat . To właśnie dzięki zawiązaniu się Towarzystwa Kolei Górnośląskich .Powstała kolej i to na Pogorzelcu - obecnej dzielnicy Kędzierzyna-Koźla . Jak nikuś wyjdzie na 4 peron i skieruje oczy w kierunku już nie istniejącego tartaku , to zobaczy samotny budynek wolno stojący , ten przed drogową obwodnicą . To ten budynek kiedyś służył za lokum budowniczych T.K.G (Towarzystwa Kolei Górnośląskich . A po drugiej stronie obecnego torowiska stała tam parowozownia . Która nie ukończona , a już zaczęto budować w nowym miejscu . Trzy km. w kierunku Gliwic . Cały ten teren od kanału Gliwickiego aż do obecnej parowozowni , łącznie z obecnym dworcem został poniesiony o 4 - 5 m . A na powstałym nasypie poprowadzono tor kolejowy do Raciborza . Należy pamiętać że w tym czasie nie było maszyn drogowych . Tylko ręczne kopanie i wywożenie urobku furmankami.

wkoorw 01.09.2018 16:37
Stare strupy wykupywały po 100 znaczków i zabrakło dla innych. Takie sobie to było.

nikuś 01.09.2018 14:58
to może w tej historii należałoby wspomnieć że parowozownia została zbudowana i funkcjonowała w Kr. Cosel O/S a nie Kędzierzynie-Koźlu w którym ją zlikwidowano

T.A.K 01.09.2018 10:56
Jarząbku! trzeba znać historię /

Jarzombek 31.08.2018 14:47
Czy to jakiś odcinek Misia? Znaczki okazji 100-lecia kędzierzyńskiej parowozowni, która nie istnieje?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ