czwartek, 19 września 2024 03:06

Młodzi pływacy z Kędzierzyna-Koźla z powodzeniem rywalizowali na Mistrzostwach Polski

Przez dwa ostatnie tygodnie w kliku miastach naszego kraju odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Kędzierzyna-Koźla.

Najpierw w dniach 13-15 lipca w Oświęcimiu pływali 15-latkowie. Wśród 361 zawodników ze 115 klubów MMKS miał swoją jedną reprezentantkę Paulinę Budzińską, która spisała się bardzo dobrze. Paulina najlepiej spisała się na dystansie 200m st. klasycznym, wygrywając finał B tej konkurencji zajmując ostatecznie 11. miejsce w Polsce. Ponadto nasza zawodniczka zajęła 16. miejsce w konkurencji 100m st. klasycznym i 25. miejsce na dystansie 400m st. zmiennym.

W tych samych dniach w Ostrowcu Świętokrzyskim Mistrzostwa Polski rozgrywali 16-latkowie. W tej imprezie wzięło udział 509 zawodników ze 135 klubów. W tym roczniku MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowało 3 zawodników. Byli to Maciej Matyjasek, Jarema Stańczyk i Wojciech Moryl. Nasi zawodnicy wywalczyli klika miejsc w ścisłych finałach. Jarema Stańczyk wywalczył 6. miejsce na dystansie 200m st. klasycznym, 11. miejsce na 400m st. zmiennym oraz 12. miejsce na 100m st. klasycznym. Maciej Matyjasek zajął 6. miejsce w konkurencji 200m st. motylkowym, 14. miejsce na 100m st. motylkowym, 18. miejsce na 200m st. grzbietowym oraz 20. miejsce na 400m st. dowolnym. Wojciech Moryl dwukrotnie pływał w finałach B gdzie zajmował 14. miejsce na dystansach 200 m st. grzbietowym i 200m st. motylkowym.

Natomiast w ostatni weekend w dniach 20-22.07.2018 w Gliwicach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w której pływali juniorzy 17 i 18 letni. W OOM wzięło udział 339 zawodników z 99 klubów. MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowały Wiktoria Smętek i Anna Kempa. Obie dziewczyny spisały się znakomicie wywalczając dwa Finały A oraz 7 finałów B. Wiktoria Smętek popłynęła znakomicie w konkurencji 400m st. zmiennym zajmując w Finale A - 5. miejsce. Dodatkowo Wiktoria zajęła 9. miejsce na 200m st. zmiennym, 12. miejsce na dystansie 800m st. dowolnym 16. miejsce na 200m st. klasycznym. Ania Kempa wywalczyła 6. miejsce w Polsce w konkurencji 200m st. klasycznym, ponadto Ania wypływała 9. miejsce na 400m st. zmiennym, 11. miejsce na 100m st. klasycznym i 19. miejsce na 50 m st. klasycznym.

Wszyscy zawodnicy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe, co świadczy o dobrym przygotowaniu do Mistrzostw Polski. Udział w Mistrzostwach Polski był współfinansowany przez Wojewódzką Federację Sportu w Opolu i Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Gratulujemy zawodnikom i trenerom bardzo dobrych wyników, oraz życzymy zasłużonych wspaniałych wakacji.