piątek, 20 września 2024 03:12

Młodzież z "Dwunastki" o włos od medalu lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W minioną sobotę w Białymstoku odbył się krajowy finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Opolszczyznę podczas imprezy reprezentowały zespoły chłopców i dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.

Reprezentacja chłopców prowadzona przez Andrzeja Saczko z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 z Kędzierzyna-Koźla zajęła drużynowo 4. miejsce, zdobywając 1708 pkt wielobojowych. Do trzeciego zespołu ze Stryszawy zabrakło tylko 13 pkt. Zwyciężyło Miejskie Gimnazjum Sportowe z Aleksandrowa Łódzkiego z wynikiem 1915 pkt.

Zespół dziewcząt pod opieką trener Magdaleny Górskiej zgromadził 1460 pkt i został sklasyfikowany na 10. miejscu. To był dziesiąty z rzędu udział chłopców w finale krajowym.  W latach 2014-2017 reprezentacja chłopców zdobyła 4 medale (1 złoty i 3 srebrne). Indywidualnie w zawodach podopieczni trenera Andrzeja Saczko zdobyli dwa pierwsze miejsca w biegach płotkarskich. Alicja Sielska wygrała bieg na 80mp/pł z najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii młodziczek 11.85 s., a jej kolega z klasy sportowej o profilu lekkiej atletyki Maciej Skomski zajął 1. miejsce w biegu na 110m p/pł 14.84 s, co okazało się najlepszym wynikiem zawodów w bloku sprintu tj. 200 pkt. Sztafeta 4x100 m chłopców  z wynikiem 45.60 zdobyła brązowy medal (Marcin Kałwak, Wojciech Siwakowski, Maciej Skomski, Bartosz Skomski).

Skład chłopców: Maciej Skomski, Bartosz Skomski, Wojciech Siwakowski, Alan Zygmund, Mazur Tobiasz, Fabian Bohatyrowicz, Denis Galacki, Bartosz Kozłowski, Marcin Kałwak, Daniel Tułnowski, Tomasz Hudzik, Remigiusz Ilnicki, Tomasz Zawadka, Dominik Wiśniewski, Patryk Szenfeld.

Skład dziewcząt: Alicja Sielska, Alicja Rak, Oliwia Stasiak, Nikola Northof, Pola Węglarczyk, Wiktoria Hasny, Agata Wiechowska, Sara Gąsior, Adelina Dobrzańska, Magdalena Sotel, Michalina Kamysz.