niedziela, 8 września 2024 02:14

Rekordowa frekwencja na VI Biegu Azotowym. Zwyciężył kędzierzynianin. FOTOREPORTAŻ

Już po raz szósty Grupa Azoty ZAK S.A. w ramach obchodów Dni Chemika zorganizowała bieg uliczny. W tym roku zawody ukończyła rekordowa liczba 237 biegaczy. Najszybszym z nich był Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźla, który dziesięciokilometrową trasę pokonał w czasie 33 minut i 58 sekund.

Impreza z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku na starcie biegu stanęła rekordowa liczba zawodników, a w ślady kędzierzyńskich zakładów postanowiły iść inne spółki z Grupy Azoty, które również zorganizowały wyścig na dystansie 10 kilometrów.

Wyścig toczył się w trudnych warunkach, uczestnikom mocno we znaki dawała się upalna temperatura. Jako pierwszy na mecie zameldował się Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźla, który potrzebował niespełna 34 minut, aby pokonać trzy okrążenia biegu. Na kolejnych miejscach podium stanęli: Piotr Bieliński (36:16) i Łukasz Błach (36:34).

- Tak się złożyło, że po raz pierwszy wystartowałem w biegu i tym bardziej cieszę się z wygranej. Warunki były mało sprzyjające, ale organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewniając kurtyny wodne i dobrze umiejscowione punkty z wodą. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się ponownie tu wystartować, do czego wszystkich serdecznie zachęcam - powiedział Przemysław Chatys.

Wśród pań zwyciężyła Adrianna Dulska z Lublińca z czasem 41 minut i 45 sekund. Kolejne miejsca przypadły w udziale Monice Bielińskiej (42:43) i Justynie Czekaj (48:48). Tradycyjnie osobną kategorię stworzyli pracownicy Grupy Azoty ZAK S.A. W tym roku najszybszym reprezentantem zakładu był Marcin Barth (38:50). Tuż za nim na mecie zameldował się Andrzej Grzesik (39:00), a trzeci był Adam Kot (41:38).