sobota, 21 września 2024 22:21

Sportowcy z "Dwunastki" zdominowali finały wojewódzkie w lekkiej atletyce

W czwartek, 7 czerwca w Opolu odbyły się indywidualne mistrzostwa województwa w lekkoatletyce szkół podstawowych rocznik 2004 - 2002. Bardzo dobrze wypadli uczniowie klas sportowych o profilu lekkiej atletyki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 z Kędzierzyna-Koźla.

Najlepszy wynik zawodów uzyskała Alicja Sielska, która zdobyła aż 3 złote medale. Mistrzyni Polski w pięcioboju z Suwałk wygrała bieg na 80m p/pł z czasem 12.00 s, skok w dal 4.99 m i była członkiem sztafety 4x100 m, która uzyskała 51.72 s.

Złoty medal w biegu na 110m p/pł z rewelacyjnym czasem 14.84 s zdobył Maciek Skomski. Sztafety 4x100 m dziewcząt i chłopców z bardzo dobrymi rezultatami były bezkonkurencyjne w swoich biegach i stanęły na najwyższym stopniu podium. Alan Zygmund był drugi w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 13.01 i zajął trzecie miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 47.06 m.

Srebrne medale zdobyli, Bartosz Skomski w biegu na 300 m z czasem 37.93 s, Agata Wiechowska w rzucie dyskiem z wynikiem 29.70 i Wojciech Siwakowski w skoku w dal (5.92 m). Brązowe medale zdobyli: Alicja Rak w biegu na 200m p/pł, Marcin Kałwak w skoku w dal (5.84m), Oliwia Stasiak w biegu na 100 m (13.55 s) i Bartosz Kozłowski w biegu na 200m p/pł (29.86 s). Złote  sztafety wystąpiły w składzie dziewczęta: Nikola Northof, Oliwia Stasiak, Alicja Rak, Alicja Sielska (51.72 s). Chłopcy: Marcin Kałwak, Wojciech Siwakowski, Maciej Skomski, Bartosz Skomski (45.47 s).

Opiekunami reprezentacji szkoły byli Andrzej Saczko i Magdalena Górska.