wtorek, 21 maja 2024 18:51

Paulina Ligarska i Alicja Sielska złotymi medalistkami Mistrzostw Polski w wielobojach

W Suwałkach 1-2 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w wielobojach lekkoatletycznych. Złoty medal w kategorii seniorek wywalczyła pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Paulina Ligarska. Na najwyższym stopniu w kategorii młodziczek stanęła z kolei Alicja Sielska z LUKS Chemika Kędzierzyn-Koźle.

Paulina Ligarska zwyciężyła w siedmioboju kobiet z wynikiem 5845 punktów, ustanawiając swój rekord życiowy. Kolejne miejsca na podium zajęły: Izabela Mikołajczyk i Wiktoria Zezula. Paulina obecnie reprezentuje barwy SKLA Sopot, ale pierwsze szlify zdobywała w naszym mieście pod okiem zmarłego niedawno Janusza Bułkowskiego.

Znakomicie spisała się Alicja Sielska, która zwyciężyła w pięcioboju młodziczek. Podopieczna Andrzeja Saczko uzyskała 3072 pkt i o 139 kpt wyprzedziła drugą w klasyfikacji Klaudię Wendowską z Tczewa. W pierwszej konkurencji wieloboju, którą był bieg na 80m przez płotki Alicja uzyskała rewelacyjny wynik 11.98 s. - najlepszy wynik w Polsce w kategorii młodziczek.

W pięcioboju młodzików Marcin Kałwak zajął 6. miejsce z wynikiem 2390 pkt, Wojciech Siwakowski był dziewiąty a Dominik Wiśniewski zajął 12. miejsce. Wszyscy są uczniami klas sportowych PSP 12 w Kędzierzynie–Koźlu, trener Andrzej Saczko.

Fot: PZLA/Marek Biczyk