niedziela, 6 października 2024 20:25

Juniorzy Chemika Kędzierzyn-Koźle rozgromili Pogoń Prudnik. ZDJĘCIA

W spotkaniu 24. kolejki Opolskiej Ligi Juniorów Chemik Kędzierzyn-Koźle wygrał z Pogonią Prudnik 7:1. W tabeli rozgrywek podopieczni Pawła Służałka zajmują trzecie miejsce, tracąc pięć oczek do lidera z Prószkowa.

Niżej notowany zespół z Prudnika od początku spotkania dobrze prezentował się na murawie stadionu przy ulicy Grunwaldzkiej. Goście wyszli na prowadzenie w 25. minucie po silnym uderzeniu Mateusza Kapnika. Odpowiedź Chemika była błyskawiczna, już cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Sebastian Wacław. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Rafała Rasińskiego.

Losy spotkania rozstrzygnęły się 10 minut po wznowieniu gry. W odstępie minuty dwukrotnie bramkarza gości pokonał Sebastian Wacław i stało się jasne, że trzy punkty pozostaną w Kędzierzynie-Koźlu. W ostatnich minutach spotkania trafienia zaliczyli jeszcze Andrzej Lelicki, Jakub Cymerman i Grzegorz Filipiak.