sobota, 21 września 2024 19:45

Świetny występ zawodników Beninca UKS Feniks na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 11-13 maja 2018 r. w Tarnowie Podgórnym zapłonął znicz XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ceremonii otwarcia dokonał Prezes Polskiego Związku Badmintona Pan Marek Zawadka, w poczcie sztandarowym wystąpiła m.in. zawodniczka klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle – Zuzanna Jankowska.

Po znakomitej grze w całym turnieju, w wielkim finale gry pojedynczej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mogliśmy oglądać reprezentanta Kędzierzyna-Koźle – Mikołaja Szymanowskiego. Po wyrównanej grze z Mikołajem Piórkowskim udało się wywalczyć tytuł wicemistrza Polski. Trener Beninca Uks Feniks – Krzysztof Maślanka podkreślając rangę sukcesu, wskazuje na fakt, iż na podium w grze pojedynczej na trzecim miejscu stanął również Karol Budny, który w półfinale uległ niepokonanemu do końca Piórkowskiemu. Trzeci medal – również brązowy wywalczył Karol Budny w grze podwójnej z Szymonem Maciągiem.

Dzięki znakomitej postawie wymienionych medalistów, ale również Zuzanny Jankowskiej – V miejsce w grze mieszanej z Mikołajem Szymanowskim oraz Julii Prokopczuk – V miejsce w grze podwójnej z Weroniką Niklas jak również Filipowi Prajs Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej klubów w badmintonie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Wielkopolska 2018.

Wszyscy zawodnicy są uczniami klas sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.