sobota, 21 września 2024 19:30

Piłkarze z PSP 19 brązowymi medalistami Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W piątek, 11 maja w Oleśnie odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Powiat kędzierzyńsko-kozielski na zawodach reprezentowała drużyna PSP nr 19, która mierzyła się z rywalami z Opola, Kluczborka i Olesna.

Drużyna PSP 19 prowadzona przez Mateusza Sadyka w pierwszym spotkaniu uległa ekipie z Opola 4:2 i widać było, że mecz ten kosztował chłopaków dużo sił. Chwilę później nasza reprezentacja grała z gospodarzami turnieju finałowego - Olesnem i niestety również nie zdobyła chociażby punktu. W ostatnim swoim spotkaniu, a zarazem decydującym o medalu ekipa z Kędzierzyna-Koźla grała z silną drużyną z Kluczborka. Chłopcy wspięli się na wyżyny swoich możliwości i pokonali swoich rówieśników 3:0.

Zwycięstwo to dało kędzierzynianom brązowy medal mistrzostw województwa, a trener Sadyk stał się dopiero trzecią osobą, po Janie Węgrzynie i Henryku Sadowskim, któremu udało się wywalczyć medal w tej dyscyplinie sportowej. W ostatnich latach szkoła z osiedla Piastów często melduje się w finałach wojewódzkich zawodów, wywalczając na nich medale.To bardzo pozytywny akcent, dający trenerom impuls do dalszej pracy z młodzieżą.

Drużyna PSP 19 wystąpiła w składzie: Mateusz Czechowicz, Dawid Zych, Marek Podborączyński, Mateusz Lewandowski, Marcel Grabowski, Jakub Ściański, Michał Smykla, Sebastian Składny, Michał Wencel i Michał Koneczny. Trener: Mateusz Sadyk.