czwartek, 19 września 2024 03:18

Zaksa przegrała z Lube i powalczy o brązowe medale Ligi Mistrzów

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle przegrali w meczu półfinałowym Ligi Mistrzów z ekipą Cucine Lube Civitanova 1:3. Podopieczni Andrei Gardiniego jutro powalczą o brązowe medale rozgrywek.

Kędzierzynianie rozpoczęli fatalnie. Po kilku minutach Lube wypracowało sobie sześciopunktową przewagę i wydawało się, że losy seta są rozstrzygnięte. Zaksa zdołała skrócić dystans do rywala do dwóch oczek, ale końcówka należała do Włochów, którzy wygrali do 21.

W drugiej partii oba zespoły grały równy mecz. W połowie seta Zaksa odskoczyła od rywali i nie dała sobie wydrzeć prowadzenia, wygrywając do 22.

Podrażnieni Włosi od początku trzeciej partii dominowali na parkiecie. Zespół Andrei Gardiniego nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki i przegrał różnicą 10 oczek.

W czwartym secie gracze Lube kontynuowali dobrą grę. Nasz zespół tylko momentami prowadził wyrównaną grę z rywalem. W połowie seta Włosi wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca meczu i zasłużenie wygrali 25 do 18.