niedziela, 8 września 2024 02:20

Koniec dominacji Zaksy. Kędzierzynianie wicemistrzami Polski. ZDJĘCIA

Siatkarzom Zaksy Kędzierzyn-Koźle nie udało się wywalczyć trzeciego z rzędu tytułu mistrzów Polski. Drużyna Andrei Gardiniego przegrała dziś we własnej hali ze Skrą Bełchatów.

Pierwszy mecz Skra wygrała 3:0 i kibice drużuny z Kędzierzyna-Koźla z niepokojem oczekiwali drugiego finałowego starcia. Mecz rozpoczął się jednak od rewelacyjnej gry ze strony Zaksy, która górowała nad rywalem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrała do 15.

W drugim secie Zaksa kontynuowała dobrą grę, ale do czasu. W połowie seta od stanu 12:8 goście wyrównali, a następnie przejęli inicjatywę i pewnie wygrali do 20.

Trzecia odsłona zaczęła się od przewagi gości. Bełchatowianie po kilku minutach wyszli na prowadzenie, którego nie dali sobie wyrwać aż do końca seta. Ostatecznie Skra wygrała do 21 i zespół Andrei Gardiniego został postawiony pod ścianą.

Czwarty set rozpoczął się od dobrej gry gości, ale Zaksa nie zamierzała łatwo oddawać tytułu mistrzowskiego. W połowie seta kędzierzynianie odrobili stratę do rywala i rozpętała się prawdziwa siatkarska bitwa. W końcówce nasz zespół pogubił się, co skrzętnie wykorzystali bełchatowianie, którzy wygrali do 23 i wywalczyli tytuł mistrzów Polski.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:15, 20:25, 21:25, 23:25).

T.A.K 07.05.2018 11:05
Jestem kibicem Z.A.K - SY 0d zawsze jako był Mostostal. I Uwaga kibic jest na dobre i złe . Nie ma co narzekać .Ostatecznie przegrali , nie z bele kim . Jesteśmy wicemistrzami. A przed nami klubowy puchar./ Trzeba chłopakom pogratulować za możliwość oglądania wszystkich rozgrywek . Znam zdanie od kolegów kibiców z Niemiec , Holandii, Czech. Oni uważają naszą Z A K S Ę i porównują ją do AS- Roma , Real Madryt, czy Bajer . Tak że nie możemy się czegoś wstydzić . Ha, ha ,ha, Kędzierzyn nie wioska i ma asfaltowe drogi.

Hustler80 06.05.2018 15:28
Taki jest sport, raz się wygrywa raz przegrywa, pozdro dla kumatych

kokos 06.05.2018 13:00
Czy zdobyte onegdaj mistrzostwo miało trwać 1000 lat, że tak rozpaczasz? Każda drużyna walczy i w bezlitosny sposób punktuje tego który właśnie siedzi na świeczniku.

On 06.05.2018 12:17
Jakiś ekspert siatkarski (nie pamiętam kto) przed rozpoczęciem właśnie zakończonego sezonu wyraził bardzo duże wątpliwości po podaniu informacji iż nowym trenerem ZAKSy został A. Gardini. Wg Niego nie powinno się powierzać drużyny mającej plany walki o mistrzostwo polski jak i bycie w czołówce europejskiej trenerowi bez doświadczenia i żadnych sukcesów. To że kiedyś się udało patrz reprezentacja i Antiga nie oznacza że za każdym razem się uda. Miał rację aczkolwiek na podsumowanie przyjdzie czas po F4. Obyśmy tylko w ostatnich 4 meczach sezonu nie zakończyli dorobku na wczorajszym wygranym jednym secie.

kekko 06.05.2018 09:13
Zakończone wczoraj rozgrywki, runda zasadnicza, Część pierwsza - ZAKSA wygrywa wszystkie mecze! Część druga - ZAKSA wygrywa 10 spotkań, 5 przegrywa. Stacza się po równi pochyłej niestety. Przyswaja sobie mozliwość porażki i robi to nader często. Ktoś może powiedzieć, że miała dużą przewagę punktową nad pozostałymi drużynami. Tak, ale jednym z warunków odnoszenia sukcesów, jest NAWYK wygrywania. Gdzieś to odpłynęło.

kekko 05.05.2018 23:14
Ogromny sukces ZAKSY. W pięknym stylu zdobyła dziś wicemistrzostwo Polski. Miejmy nadzieję, że w następnym sezonie naszą drużynę znów poprowadzi Andrea Gardini. Jest w klubie dopiero jeden sezon a już taaaakie osiągnięcie. Jak on to zrobił?

Czytelnik 05.05.2018 22:56
Był mistrz i nie ma mistrza kubeł zimnej wody wylany na głowy ciekawe co pokaża w Rosji pewnie to samo co teraz