piątek, 20 września 2024 10:46

Zaksa o krok od awansu do finału PlusLigi. Mistrzowie Polski wygrali w Olsztynie

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle wygrali pierwszy mecz półfinałowy PlusLigi. Podopieczni Andrei Gardiniego wygrali po trudnym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn 3:2.

Pierwszy set padł łupem naszego zespołu, choć zwycięstwo było trudne. Przez większą część seta to miejscowi byli ac prowadzeniu, ale Zaksa w końcowej fazie wrzuciła wyższy bieg i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugim secie olsztynianie zagrali lepiej i zwyciężyli do 20. Zaksa po ciężkiej batalii ponownie wyszła na prowadzenie, wygrywając do 23. W czwartej partii miejscowi ponownie wytrzymali ciśnienie i doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca rozgrywka należała do mistrzów Polski. Ekipa Gardiniego zachowała nerwy na wodzy i wygrała do 17, a cały mecz 3:2.