Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 września 2024 15:35
Reklama
Reklama

Fachowcy wiedzą, jak oszczędzać energię. Konferencja w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Fachowcy wiedzą, jak oszczędzać energię. Konferencja w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
Praktycznie każdy aspekt ludzkiego życia wiąże się z wykorzystaniem źródeł energii. Jak robić to efektywniej? Nad tym zastanawiano się podczas konferencji "Zacznijmy oszczędzać energię" w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Szkoła ściśle współpracuje z pracodawcami działającymi w regionie. Uczniowie korzystają z praktyk, a wielu z nich od razu po ukończeniu edukacji znajduje zatrudnienie. Głód na fachowców niezmiennie jest bardzo duży.

- Zależy nam na tym, aby pole współpracy z firmami było jak najszersze. Organizując konferencję umożliwiamy uczniom zaprezentowanie efektów swojej pracy i konsultacje ze specjalistami oraz praktykami. To zawsze daje dobre efekty i pozwala rozwijać nasze relacje - tłumaczy Maria Staliś, dyrektor ZSTiO. - Drugi aspekt jest czysto praktyczny. Prezentujemy konkretne rozwiązania dotyczące oszczędzania energii, z których każdy z nas może skorzystać w codziennym życiu - dodaje.

Wspólnie ze szkołą wydarzenie zorganizowało Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.

- Prezentujemy nowoczesne i ciekawe rozwiązania w dziedzinie energetyki, które można zastosować w codziennej praktyce, optymalizując wykorzystanie energii z korzyścią nie tylko dla naszych portfeli, ale również dla środowiska naturalnego. Zastosowanie źródeł odnawialnych daję tu ogromne możliwości - mówił dyrektor CKPiU Ireneusz Wiśniewski.

Konferencję oficjalnie otworzył wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Józef Gisman.

- Zarówno w budownictwie, jak i w energetyce, nieustanie szukamy sposobów na optymalizację zużycia energii. Nowe technologie umożliwiają uzyskiwanie niedostępnych wcześniej parametrów. Cieszę się, że rozwój kształcenia idzie w parze z praktyką stosowaną w firmach. Obie strony czerpią z tego korzyści - ocenił Józef Gisman.

Głównym punktem konferencji była prezentacja projektu realizowanego przez uczniów klas o profilu "urządzenia i systemy energetyki odnawialnej", którzy przygotowali rozwiązania optymalizujące wykorzystanie energii w domach prywatnych oraz budynkach szkoły. Dla każdej nieruchomości przygotowali także projekt instalacji solarnej. Projekt bierze udział w konkursie badawczym "Postaw na słońce".

W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Politechniki Opolskiej, firm, urzędu miasta, jak i zarządów rad osiedli.

Spotkanie miało też kurtuazyjny akcent. Wicestarosta Józef Gisman pogratulował dyrektor Marii Staliś, która została wyróżniona w regionalnym konkursie Człowiek Roku za efektywne dopasowywanie oferty edukacyjnej pod kątem zapotrzebowania pracodawców.


IMG_0759

IMG_0759

IMG_0763

IMG_0763

IMG_0766

IMG_0766

IMG_0785

IMG_0785

IMG_0797

IMG_0797

IMG_0809

IMG_0809

IMG_0814

IMG_0814

IMG_0818

IMG_0818

IMG_0820

IMG_0820

IMG_0826

IMG_0826

IMG_0830

IMG_0830

IMG_0837

IMG_0837


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ