Dopiero co zakończyła się tegoroczna miejska edycja budżetu obywatelskiego, a już nadarzyła się kolejna okazja, aby móc wyrazić poparcie dla projektów złożonych tym razem w ramach marszałkowskiego budżetu obywatelskiego.
W tym roku zwycięskie projekty zgłoszone przez mieszkańców województwa będą dofinansowane łącznie kwotą 3 milionów złotych. Propozycje zadań przyjmowane były w lutym i w marcu. Głosowanie trwa do 29 kwietnia.
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą wybrać po jednym zadaniu spośród projektów powiatowych i zadań subregionalnych. Na szczeblu powiatowym mieszkańcy mogą wybierać spośród siedmiu zadań.
Jeden z pomysłów obejmuje organizację kolejnych Dni Twierdzy Koźle. Kolejnym zadaniem jest projekt usypania nad jeziorem Dębowa piaszczystej plaży/boisk do piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz organizacja na tym terenie wakacyjnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. W ramach tego projektu miałyby być zorganizowane: letnia szkoła nauki pływania, zajęcia sportowe (piłka nożna, siatkówka), zajęcia gimnastyczne oraz lekcje z zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie zajęcia odbywałyby się bezpłatnie przez okres wakacji.
Pojawiły się także trzy zadania mające na celu aktywizację sportową mieszkańców („Biegać każdy może - cykl zajęć i zawodów sportowych dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego”, „Pływać każdy może - zajęcia rekreacyjno-ruchowe dla dzieci i seniorów”, „Wydarzenia sportowo - rekreacyjne dla zwiększenia aktywności sportowej mieszkańców”).
Oprócz tego oddać swój głos można na projekt organizacji wydarzeń oświatowo-edukacyjnych kształtujących postawy ekologiczne - „Akcja dla płuc” lub też na zadnie dotyczące przeprowadzenia warsztatów pierwszej pomocy w szkołach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Drugą częścią głosowania jest wybór projektów subregionalnych wśród których znalazły się: „Muzyka nas łączy cykl koncertów muzycznych kompozytorów polskich i niemieckich”, „Zatańcz z nami - pasja, ruch i zdrowie”, „Bądź mażoretką - propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez ruch i gimnastykę”, „Koncerty muzyczne - z orkiestrą w krainę muzyki” oraz „Organizacja zawodów sportowo-pożarniczych”.
Poparcie dla projektów można wyrazić na dwa sposoby. Najprostszym z nich jest wpisanie i wysłanie swoich danych za pośrednictwem strony internetowej:
https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/
Drugą możliwością jest uzupełnienie danych na karcie do głosowania, którą po wydrukowaniu można wrzucić do urny w urzędzie miasta. Kartę można również wysłać drogą pocztową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45- 082 Opole.
Na tegoroczne zadania może zagłosować każdy mieszkaniec województwa opolskiego. Nie został określony limit wieku głosujących. W przypadku osób poniżej 16-tego roku życia wymagana jest zgoda rodzica, którą zaznacza się na formularzu bądź na stronie internetowej. Każdy mieszkaniec może oddać głos na jedno zadanie subregionalne i jedno powiatowe ale można zagłosować tyko jeden raz.
Napisz komentarz
Komentarze