piątek, 20 września 2024 07:40

Lekkoatletyczne Mistrzostwo Polski dla reprezentantów Publicznego Gimnazjum nr 1

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu zdobyli złote medale drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Finał krajowy imprezy odbył się w piątek, 13 czerwca w Białymstoku.

Do stolicy Podlasia kędzierzynianie jechali jako jeden z faworytów imprezy. Dla podopiecznych Andrzeja Saczko był to siódmy z rzędu finał krajowych mistrzostw. Do tej pory największym sukcesem były srebrne medale wywalczone w ubiegłorocznej gimnazjadzie.

Reprezentacja PG nr 1 już podczas finału wojewódzkiego błysnęła fantastyczną formą, kiedy zdeklasowała rywali. W Białymstoku było jeszcze lepiej. Wynik 1923 punktów osiągnięty przez podopiecznych trenera Andrzeja Saczko jest trzecim rezultatem w historii prowadzonych zawodów centralnych chłopców.

Oprócz sukcesu zespołowego, zawodnikom z Kędzierzyna-Koźla przypadły w udziale również tryumfy indywidualne. Konkurs skoku wzwyż z wynikiem 1.88 metra zwyciężył Michał Marcyniuk. Rewelacyjnie zaprezentowali się również dyskobole. Bartłomiej Halkiewicz zwyciężył w konkursie z wynikiem 52.61 metra, a drugie miejsce zajął Sebastian Grzywocz, który posłał dysk na odległość 48.63 metra.