sobota, 21 września 2024 10:24

Badmintoniści z PSP nr 19 zdobyli cztery medale na Mistrzostwach Polski. ZDJĘCIA

Sukcesem zakończył się wyjazd uczniów klas sportowych PSP nr 19 na Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Białymstoku. Reprezentanci naszego miasta zdobyli złote medale w rywalizacji drużynowej chłopców i dziewcząt do lat 15, zaś ich młodsi koledzy i koleżanki zostali wicemistrzami kraju.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (do lat 15) odbyły się w Białymstoku w dniach 16-18 marca 2018 r. Badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla okazali się bezkonkurencyjni zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców. W finale Zuzanna Jankowska, Julia Prokopczuk i Julia Dzialuk pokonały 3:0 drużynę z Białegostoku.

Z kolei drużyna chłopców w składzie: Karol Budny, Mikołaj Szymanowski i Paweł Dolibóg nie pozostawiła złudzeń drużynie z Suwałk również wygrywając 3:0. W gronie najlepszych zawodników mistrzostw znaleźli się: Zuzanna Jankowska oraz Karol Budny. Wielkie brawa dla uczniów klas sportowych i mistrzostwa sportowego z naszej szkoły.

Bardzo dobre wyniki osiągnęły również drużyny rywalizujące w Igrzyskach Dzieci (do lat 13). Zarówno dziewczyny w składzie: Julia Wójcik, Malwina Gediga i Hanna Banaszak, jak i chłopcy: Dominik Juhnke, Przemysław Gajda i Igor Jasek dotarli do finału, aby ostatecznie wywalczyć wicemistrzostwo Polski. Dodatkowo Julia Wójcik i Dominik Juhnke znaleźli się w gronie najlepszych zawodników turnieju.