piątek, 20 września 2024 10:30

Zaksa dała pokaz siły. Mistrzowie Polski zdemolowali Espadon Szczecin

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli 23. zwycięstwo w sezonie PlusLigi. Zespół Andrei Gardiniego bez najmniejszych problemów pokonał na własnym parkiecie drużynę Espadonu Szczecin.

Mecz rozgrywany w hali Azoty był jednostronnym widowiskiem. Kędzierzynianie od samego początku dominowali na parkiecie, bardzo dobrze funkcjonował blok naszego zespołu i Zaksa zwyciężyła do 15.

Mistrzowie Polski kontynuowali świetną grę w drugiej odsłonie. Już po kilku minutach miejscowi osiągnęli sześciopunktowe prowadzenie i jedyną niewiadomą były rozmiary ich zwycięstwa. Od stanu 19:10 Zaksa wygrała wszystkie piłki i drugi seta zakończył się już po 17 minutach gry.

Trzeci set był dopełnieniem formalności. Po serii dobrych zagrywek Krzysztofa Rejno nasz zespół wyszedł na sześciopunktowe prowadzenie, które z biegiem czasu jeszcze wzrosło. Szkoleniowiec kędzierzynian dał szansę gry zmiennikom, którzy dobrze zaprezentowali się na tle rywali. Zaksa wygrała do 18, a cały mecz 3:0. W środę mistrzowie Polski w spotkaniu rewanżowym fazy play-off Ligi Mistrzów podejmą na własnym parkiecie Jastrzębski Węgiel.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Espadon Szczecin 3:0 (25:15, 25:10, 25:18).