czwartek, 19 września 2024 02:16

Zaksa blisko awansu w Lidze Mistrzów. Kędzierzynianie wygrali na parkiecie Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle zrobili krok w kierunku awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Zespół Andrei Gardiniego pokonał na wyjeździe Jastrzębski Węgiel.

W pierwszej fazie play off tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów los skojarzył ze sobą dwa polskie zespoły. Jastrzębski Węgiel podjął dziś na własnym parkiecie ekipę Zaksy Kędzierzyn-Koźla.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Zaksa górowała nad rywalem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, czego efektem było zdecydowane prowadzenie naszego zespołu. Gospodarze byli bezradni w starciu z dobrze grającymi mistrzami Polski i zasłużenie przegrali do 19.

Drużyna Gardiniego kontynuowała świetną grę w kolejnym secie. Kędzierzynianie prezentowali urozmaiconą siatkówkę i nie pozwalali sobie na przestoje. W połowie seta Zaksa miała dwupunktową przewagę, aby po chwili zwiększyć dystans do czterech oczek. Końcówka należała do mistrzów Polski, którzy ponownie wygrali do 19.

O wiele więcej emocji przyniosła trzecia partia. Gospodarze postawili się drużynie Gardiniego i po słabszym początku osiągnęli lekką przewagę nad naszym zespołem. Zaksa odrobiła straty, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. W kluczowym momencie trzeciego seta świetnie w polu serwisowym zaprezentował się Lukas Kampa i miejscowi wygrali do 21.

Jastrzębianie kontynuowali dobrą grę w czwartej partii. Zespół miejscowych osiągnął niewielką przewagę i mistrzowie Polski ponownie musieli gonić wynik. Zespół Gardiniego odrobił straty, aby po chwili znów oddać pole miejscowym. W zaciętej końcówce kędzierzynianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali do 33, a cały mecz 3:1. Rewanż zostanie rozegrany w środę, 21 marca w hali Azoty.

Jastrzębski Węgiel - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (19:25, 19:25, 25:21, 33:35).