piątek, 20 września 2024 11:40

Zaksa wróciła na zwycięskie tory. Mistrzowie Polski wygrali w Będzinie

Zaksa Kędzierzyn-Koźle odniosła 22. zwycięstwo w ligowym sezonie. Drużyna Andrei Gadiniego pokonała na wyjeździe MKS Będzin, choć gospodarze okazali się wymagającym przeciwnikiem.

Pierwszy set to wyrównana walka po obu stronach siatki. Żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć przewagi na rywalem i o zwycięstwie zadecydowała końcówka, którą lepiej znieśli mistrzowie Polski.

W drugiej odsłonie Zaksa od początku przejęła inicjatywę. Nasz zespół miał już pięć oczek przewagi nad gospodarzami, ale ambitnie grający będzinianie odrobili straty. W końcówce po serii błędów ekipa Gardiniego przegrała do 24.

Podrażnieni takim obrotem spraw mistrzowie Polski od początku trzeciegi seta grali zdecydowanie lepiej. Miejscowi byli tyko tłem dla lidera PlusLigi, który w pełni zasłużenie zwyciężył do 17.

Zaksa dobrze rozpoczęła czwartego seta i wydawało się, że powtórzy się scenariusz z poprzedniej partii. W połowie seta gospodarze zdołali jednak odrobić straty, a następnie objąć prowadzenie, w czym dużą zasługę miał atakujący miejscowych Araujo. Zaksa nie zamierzała jednak tracić punktów i kibice oglądali emocjonującą końcówkę czwartej partii. W niej ponownie górę wzięło doświadczenie mistrzów Polski, którzy wygrali do 24, a cały mecz 3:1. Dla Zaksy była to 22. wygrana w sezonie ligowym, nasz zespół przewodzi w tabeli PlusLigi mając 10 punktów przewagi nad drugą w zestawieniu Skrą Bełchatów.

MKS Będzin - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 26:24, 17:25, 24:26).