piątek, 20 września 2024 08:58

Zaksa wróciła na zwycięskie tory. Mistrzowie Polski wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli 21. zwycięstwo w tegorocznych rozrywkach PlusLigi. Mistrzowie Polski pokonali na własnym parkiecie 3:1 ekipę Łuczniczki Bydgoszcz.

Drużyna Andrei Gardiniego była zdecydowanym faworytem meczu. Kędzierzynianie dobrze weszli w spotkanie od początku osiągając przewagę. Z biegiem czasu gracze z Bydgoszczy zdołali odrobić straty i niespodziewanie wygrali do 22.

Przegrany set podziałał na nasz zespół motywująco. Mistrzowie Polski w kolejnych partiach grali zdecydowanie lepiej i nie dali rywalom szansy na nawiązanie walki. Zaksa zwyciężyła w kolejnych trzech setach i odnotowała 21. zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

W środę kędzierzynianie ponownie zagrają na własnym parkiecie. W Lidze Mistrzów nasz zespół podejmie ekipę Arkasu Izmir.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:17, 25:17, 25:15).