sobota, 21 września 2024 08:43

Świetny występ młodych pływaków WOPR Kędzierzyn-Koźle na zawodach Miejskiej Ligi Pływackiej

Za nami druga runda Miejskiej Ligi Pływackiej, która odbyła się w Zdzieszowicach. Udział w zawodach wzięła także drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Młodzi pływacy zaprezentowali się bardzo dobrze, wielokrotnie meldując się na podium.

Zawodnicy wystartowali w dwóch grupach: amatorów i posiadających licencje Polskiego Związku Pływackiego. W grupie amatorów Viktoria Bloch (rocznik 2008) na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobyła drugie miejsce. Wśród chłopców (rocznik 2007) w konkurencjach 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym Cyprian Knapiak i Mateusz Górka dwukrotnie stawali odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. W najmłodszej kategorii wiekowej (2010 i młodsi) Diana Emerling na dystansie 25 m stylem dowolnym wywalczyła złoto, a Martyna Hoy brąz. Wśród chłopców czwarty był Piotr Sado. Swój rekord życiowy na dystansie 50 m stylem dowolnym poprawiła Zuzia Wróbel.

W grupie zawodników posiadających licencje PZP najlepiej spisała się Julia Guziak, zajmując pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym i trzecie na dystansie 50 m stylem dowolnym. Natalia Bajer zdobyła brąz na dystansie 50 m stylem klasycznym. Tuż za podium znaleźli się, poprawiając swoje wyniki, Zofia Rapiejko, Kajetan Gancarz i Janusz Osipa.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Źródło: Urząd Miasta