poniedziałek, 16 września 2024 21:44

Zaksa znów nie do zatrzymania. Mistrzowie Polski pokonali Jastrzębski Węgiel

Zaksa Kędzierzyn-Koźle kontynuuje zwycięską passę na parkietach PlusLigi. Mistrzowie Polski pokonali dziś Jastrzębski Węgiel 3:1.

Zaksa od początku meczu miała zdecydowaną inicjatywę, miejscowi nie zamierzali jednak oddawać pola. W końcówce jastrzębianie odrobili sześciopunktową stratę i doprowadzili do gry na przewagi, którą wygrali do 25.

W kolejnych dwóch setach mistrzowie Polski nie dali szans gospodarzom. Zaksa wygrała do 17 i do 20 i odwróciła losy meczu.

Czwarty set rozpoczął się od zażartej walki, w połowie seta Zaksa objęła trzypunktowe prowadzenie i kontrolowała przebieg spotkania. Miejscowi próbowali odrobić straty, ale mistrzowie Polki byli zasięgiem jastrzębian i wygrali do 21, a cały mecz 3:1.