piątek, 20 września 2024 09:05

Zaksa znów nie do zatrzymania. Mistrzowie Polski bez straty seta pokonali Trefla Gdańsk

Zaksa Kędzierzyn-Koźle kontynuuje wspaniałą serię na parkietach PlusLigi. Drużyna Andrei Gardiniego w pięknym stylu zwyciężyła na parkiecie Trefla Gdańsk.

W pierwszych dwóch setach przewaga kędzierzynian była bezdyskusyjna. Mistrzowie Polski od początku obu partii nadawali ton wydarzeniom na parkiecie i kibice gospodarzy nie mieli żadnych powodów do radości.

Trzecia odsłona ponownie rozpoczęła się od dużej przewagi Zaksy. Gdańszczanie zdołali zniwelować kilkupunktową stratę i w połowie seta dogonili nasz zespół. Przy stanie 17:17 o czas poprosił szkoleniowiec mistrzów Polski. Po przerwie Zaksa zdobyła trzy oczka z rzędu w czym dużą zasługę miał świetnie serwujący Maurice Torres. Ambitni gospodarze walczyli w końcówce, ale nie byli w stanie odrobić strat i przegrali do 23, a całe spotkanie 0:3. Dla mistrzów Polski to 14. wygrana w tym sezonie.