piątek, 20 września 2024 06:21

Zaksa przegrała z Sada Cruzeiro i odpadła z Klubowych Mistrzostw Świata. ZDJĘCIA

Zaksa Kędzierzyn-Koźle nie zdołała awansować do fazy pucharowej Klubowych Mistrzostw Świata. W meczu decydującym o wyjściu z grupy mistrzowie Polski przegrali w Opolu z ekipą Sada Cruzeiro 0:3 i zajęli trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Mecz rozpoczął się dla aktualnych mistrzów Polski wręcz fatalnie. Kędzierzynianie mieli duże problemy w odbiorze, przez co Benjamin Toniutti miał trudne zadanie w rozegraniu. Brazylijczycy natychmiast wykorzystali słabszą dyspozycję naszej drużyny. Przy stanie 3:7 o czas poprosił Andrea Gardini, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Zaksa grała źle, a przewaga ekipy z Cruzeiro zwiększała się z minuty na minutę. Ostatecznie rywale wygrali do 13.

Od początku drugiej partii kibice oglądali zupełnie inną Zaksę. Nasz zespół grał precyzyjniej i zdecydowanie poprawił się w odbiorze i ataku, czego efektem była kilkupunktowa przewaga mistrzów Polski. Zaksa prowadziła już różnicą pięciu oczek, aby w ciągu dwóch minut roztrwonić przewagę. W końcówce oba zespoły miały kilka piłek setowych, ale szczęście dopisało brazylijczykom, którzy wygrali do 30, stawiając nasz zespół w bardzo trudnym położeniu.

Podłamani końcówką drugiego seta kędzierzynianie słabo rozpoczęli kolejną partię pozwalając przeciwnikom na zdobycie czteropunktowej przewagi. Z biegiem czasu mistrzowie Polski odrobili część strat, ale dobrze grająca Sada ponownie odskoczyła od naszej drużyny. Na drugą przerwę techniczną Zaksa schodziła ze stratą sześciu oczek do rywala i tylko najwięksi optymiści mogli liczyć na to, że mistrzom Polski uda się odwrócić losy spotkania. Mimo ambitnej walki i odrobienia części strat w końcówce seta, nie udało się wyrównać i to zespół z Ameryki Południowej wywalczył sobie przepustkę do fazy pucharowej Klubowych Mistrzostw Świata, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend w Krakowie.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Sada Cruzeiro 0:3 (13:25, 30:32, 20:25).