piątek, 20 września 2024 06:21

Gładkie zwycięstwo Zaksy. Mistrzowie Polski w trzech setach rozprawili się z Dafi Kielce

Nie było niespodzianki w starciu Zaksy Kędzierzyn-Koźle z ekipą Dafi Społem Kielce. Mistrzowie Polski zwyciężyli w trzech setach i kontynuują wspaniałą serię na parkietach PlusLigi.

Zdecydowanym faworytem starcia w hali Azoty byli gospodarze, którzy w tym sezonie odnieśli 12 zwycięstw w 12 rozegranych meczach. Od początku spotkania inicjatywa należała do podopiecznych Adrei Gardiniego, którzy już od pierwszych piłek udowadniali swoją wyższość nad rywalami z Kielc.

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się już po kilku minutach. Zaksa zaczęła z animuszem i zanim kibice na dobre rozsiedli się na widowni kędzierzynianie prowadzili 10:2. Mistrzowie Polski systematycznie powiększali swoją przewagę i ostateczni zwyciężyli do 14.

W drugiej odsłonie kielczanie prezentowali się nieco lepiej, ale wciąż daleko im było do rozpędzonych mistrzów Polski. Zaksa rewelacyjnie prezentowała się w polu zagrywki, nie pozwalając rywalom na nawiązanie wyrównanej walki. Tylko Sam Deroo zdobył trzy punkty bezpośrednią zagrywką i Zaksa ponownie zwyciężyła do 14.

Nasz zespół kontynuował świetną grę w trzeciej partii. Kędzierzynianie przeważali nad przeciwnikiem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrali do 18, a całe spotkanie 3:0 i umocnili się na pozycji lidera PlusLigi.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18).