piątek, 20 września 2024 07:54

Mistrzowie Polski ograli kolejnego rywala. Zaksa - Onico Warszawa 3:1

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną passę na parkietach PlusLigi. Tym razem ofiarą mistrzów Polski została ekipa Onico Warszawa, która do stolicy wraca bez punktu.

Już od początku spotkania inicjatywa należała do naszego zespołu. Siatkarze Zaksy nie musieli nawet specjalnie się przemęczać, by zdobyć przewagę nad ekipą ze stolicy, która popełniała dużo błędów. Warszawiacy w połowie seta odrobili część strat, doganiając Zaksę na odległość dwóch oczek, ale po chwili mistrzowie Polski wrzucili wyższy bieg i ponownie odjechali przeciwnikom. Ostatecznie Zaksa wygrała do 17.

Zdecydowanie więcej emocji obserwowali kibice w drugiej partii. Ta rozpoczęła się od przewagi Zaksy, ale goście momentalnie odrobili straty i rozpoczęła się zacięta walka punkt za punkt. Przy stanie 17:18 kędzierzynianie wygrali cztery kolejne wymiany i stało się jasne, że również ten set padnie ich łupem. Drugą odsłonę skutecznym atakiem zakończył Rafał Buszek.

W trzeciej partii Zaksa od początku objęła inicjatywę i kontrolowała sytuację na parkiecie. Warszawiacy w końcówce odrobili straty, doprowadzając do gry na przewagi i niespodziewanie wygrali do 25.

Od początku czwartego seta trwała zacięta walka. Po kilku minutach Zaksa odjechała Onico na cztery oczka, ale w końcówce rywale ponownie zdołali odrobić straty. W zaciętej końcówce tym razem górą była Zaksa, która wygrała do 24 a cały mecz 3:1.

Kędzierzynianie  z kompletem siedmiu zwycięstw przewodzą w tabeli PlusLigi.