piątek, 20 września 2024 00:43

Trzecie z rzędu zwycięstwo Chemika. Kędzierzynianie pokonali Start Namysłów. ZDJĘCIA

Piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle pokonali w soboitę 4:2 Start Namysłów. Dzięki trzeciemu z rzędu zwycięstwu podopieczni Tomasza Hejduka awansowali na piątą lokatę w tabeli ligi.

Kibice, którzy zjawili się na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej, nie mogli narzekać na brak emocji. Bohaterem miejscowych był Michał Łysek. Napastnik Chemika otworzył listę strzelców w 28 minucie meczu, a w drugiej połowie dołożył jeszcze dwa trafienia, kompletując hat-tricka (51 i 65 minuta).

Jedno trafienie na swoim koncie zapisał Patryk Paczulla, który pokonał bramkarza przyjezdnych już dwie minuty po przerwie. Gości z Namysłowa stać było na zdobycie dwóch goli i z podróży do Kędzierzyna-Koźla wracają bez punktu.

Dla Chemika było to trzecie z rzędu zwycięstwo. Kędzierzynianie awansowali na piątą lokatę w tabeli i tracą siedem oczek do lidera rozgrywek - LZS Głuszyny.