piątek, 17 maja 2024 08:35

Zaksa nie zwalnia tempa. Mistrzowie Polski pokonali Cerrad Czarnych Radom. ZDJĘCIA

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną passę na parkietach PlusLigi. Mistrzowie Polski pokonali dziś przed własną publicznością Cerrad Czarnych Radom 3:0 i bez straty punktu prowadzą w ligowej tabeli.

Już od początku spotkania zarysowała się przewaga naszego zespołu. W pierwszych akcjach radomianie dwukrotnie dali się złapać na blok naszej drużyny i Zaksa objęła prowadzenie. W połowie seta przewaga miejscowych zaczęła rosnąć i stało się jasne, że pierwsza partia padnie łupem podopiecznych Andrei Gardiniego.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przewagi Zaksy. Czteropunktowe prowadzenie najwyraźniej uśpiło mistrzów Polski, którzy pozwolili rywalowi na odrobienie strat. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami zaciętej końcówki Zaksa wrzuciła wyższy bieg i od stanu 21:20 zdobyła cztery punktu z rzędu, wygrywając kolejnego seta.

Trzecia partia rozpoczęła się od niespodziewanej przewagi gości, ale gospodarze bardzo szybko odrobili straty. Przez kilka minut trwała wyrównana walka, ale końcówka należała do Zaksy. Mistrzowie Polski obronili kilka piłek setowych i zwyciężyli do 28, a cały mecz 3:0.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:20, 30:28).