sobota, 18 maja 2024 22:40

Zaksa wygrała z dotychczasowym liderem i jest na szczycie tabeli ligowej!

Kolejny świetny mecz zapisali na swoim koncie siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Aktualni mistrzowie kraju wygrali 3:1 z dotychczasowym liderem tabeli PlusLigi, ekipą Cuprum Lubin i objęli prowadzenie w lidze.

Już pierwszy set pokazał, że lubinianie nieprzypadkowo po czterech kolejkach mieli na swoim koncie komplet zwycięstw. Gospodarze grali bez kompleksów i widzowie mogli oglądać wyrównaną partię, w której kilkukrotnie zmieniało się prowadzenie. Od połowy seta miejscowi osiągnęli przewagę, która momentami wynosiła aż cztery oczka. Nie zraziło to jednak kędzierzynian, którzy w piorunującej końcówce odrobili straty, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Drugi set rozpoczął się dla Zaksy fatalnie. Cuprum zdobyło pięć oczek z rzędu, stawiając nasz zespół w bardzo trudnej sytuacji. Po stronie gospodarzy świetne zawody rozgrywał Łukasz Kaczmarek, którego w ataku wspierał Robert Taht. Podopieczni Andrej Gardiniego nie umieli znaleźć recepty na świetnie grających lubinian, którzy w końcówce jeszcze podkręcili tempo i wygrali do 17.

Początek trzeciej odsłony to ponownie świetna gra i przewaga miejscowych. Zaksa przebudziła się dopiero po kilku minutach. Punktowy atak z kontry Buszka, a następnie dwa dobre bloki pozwoliły naszemu zespołowi wyjść na prowadzenie. Miejscowi błyskawicznie wyrównali i ponownie rozgorzała zacięta walka punkt za punkt. Cuprum miało piłkę setową, ale ręka nie zadrżała Bieńkowi, który skutecznie zaatakował. Po chwili przy serwisie środkowego reprezentacji Polski Zaksa zdobyła punkt blokiem, a następnie "Bieniu" zaserwował asa i set padł łupem kędzierzynian.

Od początku czwartego seta ponownie rozgorzała zacięta walka. Przez kilka minut żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać przewagi, wreszcie mistrzowie Polski wzięli sprawy w swoje ręce i odskoczyli od rywala. Cuprum próbowało jeszcze odrobić dystans, ale kędzierzynianie ani myśleli wypuszczać punktów z garści i po pasjonującym spotkaniu zgarnęli pełną pulę. Z czterema zwycięstwami na koncie Zaksa otwiera tabelę PlusLigi.

Cuprum Lubin - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (24:26, 25:18, 24:26, 20:25).