wtorek, 1 października 2024 15:31

Dobre występy zawodników MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle w finale ligi pływackiej. ZDJĘCIA

W sobotę, 7 października w Zdzieszowicach odbyła się finałowa, 4. runda Miejskiej Ligi Pływackiej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy sekcji pływackiej MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle.

Złoty medal wywalczyła Julia Guziak (1. miejsce na dystansie 50m st. klasycznym - rocznik 2007:), a na podium stanęła też Zosia Rapiejko (3. na dystansie 50 m st. klasycznym - rocznik 2005). W zawodach barwy kędzierzynian reprezentowali też: Natalia Bajer, Victoria Bloch, Diana Emerling, Piotr Sado, Kajetan Gancarz i Janusz Osipa.

Pływacy z Kędzierzyna-Koźla dopiero kilka dni przed zawodami rozpoczęli przygotowania do sezonu, co napawa optymizmem i pozwala przypuszczać, że z biegiem czasu rezultaty osiągnięte w Zdzieszowicach będą poprawiane.

W klasyfikacji generalnej Miejskiej Ligi Pływackiej Julia Guziak i Diana Emerling zajęły pierwsze miejsca a Zosia Rapiejko została sklasyfikowana na drugiej pozycji.