piątek, 20 września 2024 04:47

Mistrzowie Polski nie do zatrzymania. Zaksa wygrała w Rzeszowie z Asseco Resovią

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. W hicie kolejki podopieczni Adrei Gardiniego ograli w Rzeszowie Asseco Resovię 3:1.

Szlagier 3. kolejki PlusLigi rozpoczął się od zaciętej walki. W pierwszym secie oba zespoły kilkukrotnie wymieniały się prowadzeniem. W końcówce zarówno gospodarze jak i Zaksa mieli kilka piłek meczowych. Decydujący cios zadał Jakub Jarosz. Były atakujący Zaksy zaserwował asa przy stanie 34:33 i kibice Resovii oszaleli z radości.

W drugiej partii to kędzierzynianie przejęli inicjatywę. Zespół Gardiniego szybko objął prowadzenie z czasem zwiększając dystans nad miejscowymi. Seta skutecznym atakiem ze środka zakończył Mateusz Bieniek i Zaksa wygrała do 18.

W kolejnej partii inicjatywa ponownie należała do naszego zespołu. Gdy wydawało się, że mistrzowie Polski wygrają bez większych problemów gospodarze obudzili się doprowadzając do zaciętej końcówki. Pierwszą piłkę setową Resovia obroniła, ale po sprytnym ataku Deroo Zaksa zwyciężyła do 23.

W czwartej partii oba zespoły ponownie zaserwowały kibicom ogromne emocje. Zaksa objęła nieznaczne prowadzenie, ale w połowie seta gospodarze obudzili się i odrobili straty, po chwili wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Mistrzowie Polski nie zamierzali jednak oddawać pola miejscowym i po kilku minutach ponownie to nasz zespół miał przewagę. W końcówce emocje sięgnęły zenitu. Zaksa prowadził 24:22, ale rzeszowianie doprowadzili do gry na przewagi. Ostatecznie ekipa Gardiniego wygrała do 24, a cały mecz 3:1.

Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (35:33, 18:25, 23:25, 24:26)