piątek, 20 września 2024 04:40

Zwycięstwo Zaksy na inaugurację sezonu ligowego. Mistrz Polski lepszy od Aluronu Zawiercie

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle mają na swoim koncie pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie. Aktualni mistrzowie kraju pokonali w Zawierciu beniaminka PlusLigi, ekipę miejscowego Aluronu.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami kibiców naszego zespołu. Zaksa dominowała nad rywalem, szybko wypracowując sobie przewagę nad drużyną z Zawiercia. Ambitny beniaminek pod koniec seta zdołał odrobić straty, ale ostatnie słowo należało do kędzierzynian, którzy po mocnym zbiciu Sama Deroo wygrali do 23.

W kolejnej partii gra się wyrównała. W połowie seta nieoczekiwanie to miejscowi przejęli inicjatywę i wypunktowali naszą drużynę, wygrywając do 18. Trzecia odsłona to kopia pierwszego seta. Zaksa wywalczyła przewagę, by w samej końcówce pozwolić rywalom na odrobienie strat. Przy stanie 25:24 dla naszego zespołu na blok nadział się Grzegorz Bociek i mistrzowie Polski objęli prowadzenie 2:1.

Czwarty set to kompletna dominacja naszego zespołu, który nie dał najmniejszych szans zawiercianom i wygrał do 15 a całe spotkanie 3:1.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:18, 24:26, 15:25).