piątek, 20 września 2024 04:54

Młodzi lekkoatleci z "Dwunastki" awansowali do Mistrzostwa Polski Młodzików

W sobotę w Opolu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. Znakomicie wypadli uczniowie klas sportowych kozielskiej 12.

Podopieczni Andrzeja Saczko zdobyli 6 medali. Do Mistrzostw Polski Młodzików awansował czterech zawodników: Alicja Sielska, Alan Zygmund, Maciej Skomski i Wojciech Siwakowski, zawody odbędą się w dniach 23-24 września w Białej Podaskiej.

Alicja Sielska wygrała skok w dal z wynikiem 5.24m i zajęła drugie miejsce w biegu na 80m p.pł. Alan Zygmund zdobył złoty medal w rzucie dyskiem i był trzeci w pchnięciu kulą. Maciej Skomski był drugi w biegu na 110m p/pł a Adelina Dobrzańska zajęła trzecie miejsce w skoku wzwyż.

Tuż za podium w finale biegu na 100m uplasował się Bartosz Skomski. Wojciech Siwakowski zajał zajął 4. miejsce w skoku w dal. W barwach MMKS w rzucie dyskiem bardzo dobrze zaprezentowało się dwóch uczniów ZSM nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Jakub Korejba zajął 3. miejsce a Agnieszka Strzempek była czwarta.