czwartek, 19 września 2024 18:22

I Bieg Powstańczy imienia Alfonsa Zgrzebnioka w Dziergowicach. FOTOREPORTAŻ

Ponad sto osób wzięło udział w pierwszym Biegu Powstańczym imienia Alfonsa Zgrzebnioka w Dziergowicach. Zwyciężył Bernard Rzepka, któremu pokonanie przełajowej trasy o długości 10 kilometrów zajęło 37 minut i 11 sekund.

Impreza upamiętniająca pochodzącego z Dziergowic Alfonsa Zgrzebnioka, komendanta powstań śląskich i jednego z założycieli Związku Powstań Śląskich została zorganizowana przez Klub Sportowy Koziołek. Na starcie przełajowego biegu stanęło ponad stu biegaczy, a w gronie tym znalazł się m.in. wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

Zwyciężył Bernard Rzepka, a kolejne miejsca na podium zajęli Oleksander Skrypnyk i Aleksander Zięba. Najszybszą z pań była Agnieszka Czyżewska, na podium stanęły też Irena Pakosz i Izabela Maj-Dziubańska.