czwartek, 19 września 2024 18:49

Gimnazjaliści z Kędzierzyna-Koźla zdobyli srebrne medale lekkoatletycznych Mistrzostw Polski

Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 po raz czwarty z rzędu znalazła się na podium krajowego finału gimnazjady w lekkiej atletyce. Zespół prowadzony przez Andrzeja Saczko zajął drugie miejsce, powtarzając tym samym osiągnięcie sprzed roku.

Zawody odbyły się w sobotę, 17 czerwca w Białymstoku. Reprezentanci PG nr 1 wywalczyli łącznie 1855 punktów, co pozwoliło im na zajęcie drugiego miejsca. Lepsi byli jedynie zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego (2050 punktów). Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie GMS nr 1 z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy stracili tylko punkt do naszego zespołu.

Od kilku lat PG1 w Kędzierzynie-Koźlu należy do ścisłej czołówki krajowej gimnazjów w lekkoatletyce. Indywidualnie w zawodach 1. miejsce w biegu na 110 m p/pł zajął Kevin Gołombek, uzyskując bardzo dobry wynik 14.96 s., co okazało się najlepszym wynikiem zawodów według tabel wielobojowych w kategorii chłopców (197 pkt). Pierwsze miejsce w pchnięciu kulą zdobył Kacper Ochocki z wynikiem 11.83 m. Sztafeta jedynki po bardzo dobrym biegu zdobyła 2. miejsce i po raz drugi w tym sezonie poprawiła rekord szkoły 45.24s. (Bartosz Skomski, Mateusz Kocot, Kevin Gołombek, Karol Kornaś). Drugie miejsce w skoku wzwyż zajął Mateusz Kocot z wynikiem 1.79 m, a trzeci w konkursie rzutu dyskiem był Dominik Urbańczyk (43.13 m).

Skład zespołu srebrnych medalistów Mistrzostw Polski: Kevin Gołombek, Karol Kornaś, Maciej Skomski, Dominik Urbańczyk, Jakub Panek, Alan Zygmund, Wojciech Tomaszewicz, Mateusz Kocot, Wojciech Siwakowski, Bartosz Skomski, Kacper Ochocki, Adam Polewajczyk, Bartosz Kozłowski, Dawid Gibas, Daniel Tułnowski. Trener: Andrzej Saczko.

Kevin Gołombek (w środku) uzyskał najlepszy indywidualny wynik podczas zawodów.