czwartek, 19 września 2024 03:38

Pobiegli w strugach deszczu, by pomóc choremu na białaczkę Jackowi. FOTOREPORTAŻ

Ponad 160 osób wzięło udział w drugim Biegu dla Jacka, który zorganizowano dziś w parku Orderu Uśmiechu. Dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego udało się zebrać 10 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację chorego na białaczkę Jacka Kaduka z Kędzierzyna-Koźla.

Jako pierwsi na trasę wybiegli uczestnicy zmagań na dystansie 5 kilometrów. Zwyciężył Mateusz Kopeć, a na dalszych stopniach podium stanęli Michał Lewald i Paweł Łukaszczykiewicz. W rywalizacji pań bezkonkurencyjna była Iwona Zając, która wyprzedziła Maję Kołtun i Hanię Bielińską.

Zwycięzcą wyścigu na dystansie 10 kilometrów został Robert Dyczka, który wyprzedził Aleksandra Franka i Roberta Waligórskiego. Najszybszą z pań była Małgorzata Ocipińska, druga do mety dobiegła Iwona Wilkowska, a trzecia zawody ukończyła Oliwia Łabuda.