czwartek, 19 września 2024 18:16

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 zdominowali lekkoatletyczne mistrzostwa województwa

Aż 11 medali wywalczyli młodzi sportowcy z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu podczas lekkoatletycznych mistrzostw województwa, które wczoraj odbyły się w Opolu. Na uwagę zasługuje wyczyn Kevina Gołombka, który ze stolicy województwa wrócił z trzema złotymi medalami.

Uczniowie z Koźla świetnie zaprezentowali się podczas indywidualnych mistrzostw województwa. Do dziesięciu krążków wywalczonych przez chłopców jeden srebrny medal dorzuciły dziewczyny.

Lekkoatleci z kozielskiego gimnazjum byli bezkonkurencyjni w skoku wzwyż. Zwyciężył Kevin Gołombek z wynikiem 1.91 m, a na kolejnych stopniach podium stanęli jego szkolni koledzy: Mateusz Kocot i Jakub Panek.

Kevin Gołombek do zwycięstwa w konkursie skoku wzwyż dorzucił złoty medal wywalczony w biegu na 110 m p/pł i złoto w sztafecie 4x100 m. Drużyna w składzie: Kevin Gołombek, Mateusz Kocot, Bartosz Skomski i Karol Kornaś uzyskała rewelacyjny czas 45.35, ustanawiając tym samym nowy rekord szkoły.

Dwa medale wywalczył Dominik Urbańczyk, który był najlepszy w konkursie pchnięcia kulą (12.74) i uzyskał drugi wynik w konkursie rzutu dyskiem. Srebrne medale wywalczyli też: Karol Kornaś w biegu na 100 m, Alicja Sielska w skoku w dal i Maciej Skomski w biegu na 110m p/pł. Sztafeta dziewczyn w składzie: Nikola Northof, Oliwia Stasiak, Magdalena Lewandowska i Alicja Sielska wywalczyła srebro na dystansie 4x100 m.

Wszyscy medaliści są uczniami klas o profilu sportowym w PG nr 1. Trenerem młodych lekkoatletów jest Andrzej Saczko, dziewczyny do startu przygotowywał Przemysław Pawlik.