Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 września 2024 04:03
Reklama
Reklama

Elektryk ciągle poszukiwany. Sprawdź ofertę ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu

Elektryk ciągle poszukiwany. Sprawdź ofertę ZSTiO w Kędzierzynie-Koźlu
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza absolwentów gimnazjów do zapoznania się z ofertą kształcenia na rok 2017/2018. Zawód technika elektryka oraz technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to gwarancja znalezienia dobrej pracy.

Zakończenie nauki w gimnazjum i wybór szkoły średniej to bardzo ważny moment w życiu każdego nastolatka. Solidna wiedza i umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole ponadgimnazjalnej są gwarancją znalezienia dobrej pracy, jak również otwierają drzwi do renomowanych uczelni w kraju i za granicą. Dlatego też warto świadomie dokonywać wyboru nowej szkoły.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu to placówka z bogatą historią, która w swojej ofercie ma wiele kierunków technicznych takich jak m.in. technik elektryk, technik mechatronik, technik informatyk. Są to kierunki pozwalające na zdobycie dużej wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności cenionych przez pracodawców.

Tegoroczni absolwenci gimnazjów od września będą mogli kontynuować naukę w zawodzie technik elektryk i technik urządzeń systemów energetyki odnawialnej. Oba kierunki są odpowiedzią na potrzeby pracodawców, którzy poszukują fachowców w danych dziedzinach. Szkoła od wielu lat współpracuje z wiodącymi firmami z branży elektrycznej i energii odnawialnej, dzięki czemu jej uczniowie co roku uczestniczą w cennych praktykach.

Aby sprostać wymaganiom pracodawców i lepiej przygotować uczniów do wejścia na rynek pracy szkoła wprowadziła nową specjalizację o nazwie "systemy alarmowe". Podczas zajęć uczniowie m.in. konfigurują i programują centrale alarmowe, tak by współpracowały z systemami inteligentnego domu, uczą się zakładać czujki alarmowe, systemy sygnalizacji pożaru lub włamania.

Uczniowie technikum mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażone pracownie zawodowe, zajęcia praktyczne prowadzone są też w nowoczesnych pracowniach Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu. Zainteresowani mają możliwość zdobycia uprawnień elektrycznych SEP do 1 KV, uczestniczą też w wycieczkach przedmiotowych do stacji energetycznych, elektrowni i fabryki silników elektrycznych oraz jeżdżą na specjalistyczne targi branżowe Energotab w Bielsku-Białej.

O poziomie nauki na obu technicznych kierunkach świadczą sukcesy osiągane przez uczniów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, takich jak „Elektryzująca Pasja” czy też Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Od lat szkoła może się pochwalić wysokimi wynikami zdawalności z egzaminów zawodowych.

Dzięki współpracy z wiodącymi firmami w regionie, szkoła każdego roku doposaża pracownie zawodowe. Patronem kierunku technik elektryk jest firma ETP S.A. Katowice, zakład w Bierawie, natomiast technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej objęty jest patronatem firmy Galmet Głubczyce. Szkoła organizuje dla uczniów praktyki w znanych firmach branży elektrycznej i energetyki odnawialnej.

Jaki umiejętności praktyczne mogą zdobyć uczniowie w trakcie czteroletniego cyklu kształcenia w zawodzie technik elektryk?

- projektowanie, montowanie, uruchamianie i badanie układów i urządzeń elektrycznych,

- obsługa aparatury kontrolno-pomiarowej i sterującej,

- obsługa i konserwacja urządzeń, maszyn elektrycznych,

- wykrywanie usterek, naprawa urządzeń i układów elektrycznych,

- wykonywanie instalacji elektrycznych,

- projektowanie obwodów elektrycznych,

- korzystanie z literatury technicznej,

W trakcie nauki uczniowie przystępują do egzaminów zawodowych w następujących kwalifikacjach:

  1. Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych

  2. Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych

  3. Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych


Po zdaniu każdego egzaminu otrzymują świadectwa kwalifikacyjne a po zakończeniu szkoły tytuł technika elektryka.

Czteroletnia nauka w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu m.in.:

- organizowania montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

- sporządzania kosztorysów oraz ofert i umów dotyczących montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

- wykonywania montażu urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

- monitorowania i nadzoru systemów energetyki odnawialnej,

- konserwacji oraz naprawy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

W trakcie nauki uczniowie przystępują do egzaminów zawodowych w następujących kwalifikacjach:

  1. Montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

  2. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej


Po zdaniu każdego egzaminu otrzymują świadectwa kwalifikacyjne a po  zakończeniu szkoły tytuł technika  urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Zapoznaj się z pełną ofertą szkoły!



 

DSCF3231

DSCF3231

DSCF5472

DSCF5472

DSCF7415

DSCF7415

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
reko 08.06.2017 14:12
Myślę że "zwykły" monter, to on tam się nie załapie na najwyższe urzędy państwowe. No, chyba że oprócz montowania czegoś tam, wybierze aktualnie jedyną słuszną partię i będzie się w niej udzielał aktywnie.

Bolesław 08.06.2017 11:41
Co się dziwić, perspektywiczny zawód i szerokie możliwości rozwoju kariery. Od montera, przez najwyższe urzędy państwowe aż po karierę w "organach bezpieczeństwa". Nawet na Nobla można się załapać, żyć nie umierać!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ