poniedziałek, 16 września 2024 21:45

Rekord frekwencji na V Biegu Azotowym w Kędzierzynie-Koźlu. FOTOREPORTAŻ

Aż 165 uczestników wzięło udział w piątej edycji Biegu Azotowego, który zorganizowano dziś w Kędzierzynie-Koźlu. Zwyciężył Bernard Rzepka ze Zdzieszowic, który trasę o długości 10 kilometrów pokonał w 35 minut i 15 sekund.

Jubileuszowa, piąta edycja Biegu Azotowego cieszyła się bardzo dużą popularnością. Na trasę wybiegło 165 uczestników, którzy mieli do pokonania trzy pętle o długości 3333 metrów każda. Najszybszy okazał się Bernard Rzepka ze Zdzieszowic, który na mecie zameldował się po 35 minutach i 15 sekundach. Drugie miejsce zajął ,Kamil Baron (36:35) a trzeci był Jakub Ploch (36:47).

Najszybszą z pań była Anna Skalska, która ukończyła zawody z czasem 41 minut i 54 sekund. Kolejne miejsca na podium zajęły Monika Bielińska (42:58) i Lilianna Milińska (45:14). W rywalizacji pracowników ZAK tradycyjnie już zwyciężył Andrzej Grzesik, który był czwarty w klasyfikacji ogólnej. Drugi był Wojciech Ciszewski, a trzeci Czesław Węglarz. W rywalizacji pań najszybszą pracownicą ZAK okazała się Monika Kuchajewicz, a dalsze miejsca zajęły Danuta Krasowska i Anna Frankiewicz.

Impreza jest częścią Dni Chemika organizowanych przez Grupę Azoty ZAK S.A. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale od organizatora, który nie pobierał żadnych opłat startowych od biegaczy.