piątek, 20 września 2024 04:45

Młodzi lekkoatleci z "Dwunastki" zdobyli złote medale mistrzostw województwa w czwórboju

Drużyna chłopców z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu poszła za ciosem i wygrała mistrzostwa województwa w czwórboju lekkoatletycznym. Jest to ogromny sukces szkoły, gdyż w swojej historii takiego wyniku nie osiągnęła nigdy.

Do wojewódzkiej rywalizacji przystąpiło 14 szkolnych drużyn z Opolszczyzny, głównie mistrzostwie poszczególnych powiatów. Na czwórbój składają się cztery konkurencje: bieg na dystansie 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal lub wzwyż - nasi skakali wzwyż oraz bieg na dystansie 1000 m. Wszystkie wyniki przeliczane są na punkty według tabel czwórbojowych. Drużyna liczy sześciu zawodników, a na końcowy wynik składa się suma pięciu najlepszych rezultatów.

Najważniejszą konkurencją, bo decydującą o zwycięstwie „Dwunastki”, był bieg na dystansie 1000 m, gdyż przed nasi chłopcy mieli przewagę około 30 punktów nad głównymi faworytami z SP 4 w Namysłowie. Pobiegli bardzo dobrze i nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Tryumf PSP nr 12 był zaskoczeniem dla wszystkich pozostałych uczestników mistrzostw, którzy zwyciężali od lat i byli zawsze w czołówce finału krajowego.

Podopieczni Renaty Mańkowskiej i Sylwi Fojcik wystąpili w składzie: Marcin Kałwak, Tobiasz Mazur, Dominik Wala, Dominik Walicki, Dominik Wiśniewski, Kamil Ziętkowski. Gratulujemy i życzymy powodzenie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Olecku.

Jednak na tym sukcesy „Dwunastki” w czwórboju się nie kończą. Uczennica Alicja Rak wygrała eliminacje regionalne Nestle Cup 2017 w czwórboju indywidualnym w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” i zapewniła sobie udział w finale krajowym, który odbędzie się na początku września w Warszawie. Jej koleżanka Wiktoria Hasny była piąta, Tobiasz Mazur zajął ósme miejsce, Kamil Ziętkowski dziewiąte, a Dominik Walicki dziesiąte. W tych samych zawodach Daniel Łeśko w kategorii klas piątych zajął trzecie miejsce, Dominik Wala piąte, a Dominik Młynarz szóste. Wśród klas czwartych na dziewiątym miejscu uplasował się Aleksander Dudek.

Źródło: urząd miasta