poniedziałek, 20 maja 2024 01:14

Rekord frekwencji na VII Biegu Koziołków. Ulicami Koźla przebiegło blisko 500 osób. ZDJĘCIA

Aż 472 osób pokonało trasę VII Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu. W trudnych warunkach najlepsi okazali się reprezentanci Ukrainy: Ruslan Savchuk i Swietlana Olijnyk.

Siódma edycja Biegu Koziołków w Kędzierzynie-Koźlu przyniosła rekordową frekwencję. W biegu na dystansie 5 kilometrów udział wzięło 69 osób, zaś dwukrotnie dłuższą trasę pokonał aż 403 biegaczy. Uczestnicy zawodów musieli zmagać się z palącym słońcem i wysoką temperaturą, która nie sprzyjała osiąganiu rekordów życiowych. Na mecie medale uczestnikom biegu wręczała prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu Zenona Kuś.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Ruslan Savchuk z Ukrainy, któremu pokonanie trasy zajęło 31 minut i 44 sekundy. Na kolejnych stopniach podium stanęli: Szymon Dorożyński i Zbigniew Kalinowski, czwarty był najszybszy kędzierzynianin Jacek Sobas. Wśród pań dominowały Ukrainki. Zwyciężyła Swietlana Olijnyk przed Oleną Kytytcą, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Jachimczyk.

W biegu na dystansie pięciu kilometrów zwyciężył Artur Bujnowski, który wyprzedził Aleksandra Franka i Grzegorza Dziubańskiego. Najszybszą z pań była Izabela Maj-Dziubańska, a na podium stanęły też Elżbieta Przybył i Anna Jadasz.