czwartek, 19 września 2024 23:47

Sukces młodych karateków z Kędzierzyna-Koźla. Z pucharu Polski przywieźli aż dziesięć medali

10 krążków padło łupem zawodników Stowarzyszenia Sympatyków Karate „Bushido” z Kędzierzyna-Koźla. Zdobyli je podczas VI Pucharu Polski Karate Shotokan, który został rozegrany w Suchym Lesie. Wygrali oni także ogólną klasyfikację medalową.

W zmaganiach na macie wystartowali zawodnicy z 28 polskich klubów. Przepisy dotyczące zawodów karate shotokan nieco odbiegają od odbywających się częściej zawodów karate WKF. O wynikach w konkurencjach kata (układ technik), oprócz zwykłego systemu chorągiewkowego w pierwszych dwóch rundach, decydują także noty punktowe przyznawane przez sędziów w fazie pucharowej. Natomiast w konkurencjach kumite (walka) nie ma podziału na kategorie wagowe, a oprócz określonego czasu, walkę może zakończyć zdobycie dwóch punktów. Takie przepisy sprawiają, że walki te kończą się często po kilkunastu sekundach, więc nie ma tam czasu na odrabianie strat czy zastanawianie się nad taktyką.

Medale w poszczególnych konkurencjach zdobyli:

• Paulina Sobol – złoto  kata młodziczek (14-15 lat),

• Magdalena Lewandowska – złoto  kumite młodziczek (14-15 lat) oraz srebro  kata młodziczek (14-15 lat),

• Bogumiła Placek – brąz w kata młodziczek (14-15 lat),

• Paweł Sucharzewski – brąz w kata kadetów (16-17 lat),

• Aleksander Adamów – srebro  kata juniorów (do 21 lat) oraz złoto w kata seniorów (powyżej 21 lat),

• Krzysztof Knapik – złoto w kumite juniorów (do 21 lat).

Ponadto drużyna dziewcząt w składzie Paulina Sobol, Magdalena Lewandowska i Bogumiła Placek zdobyła dwa złote medale w konkurencjach kata młodziczek (14-15lat) oraz kadetek (16-17lat).

Udział kędzierzyńskich karateków w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: urząd miasta