Nic tak nie trafia do świadomości, jak autentyczne relacje rodziców, ich przeżycia, ale też drobne nawet sukcesy podczas rehabilitacji dziecka. I to właśnie od nich rozpoczęło się spotkanie. Wcześniej głos zabrała Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy, która powitała wszystkich uczestników, w tym prelegentów.
- Chciałabym w imieniu starosty i zarządu powiatu podziękować za tak liczny udział państwa w tym wydarzeniu, to już czwarta z kolei konferencja, i po każdej z nich odbieramy wiele pozytywnych sygnałów od rodziców, to dla nas istotne, bo chcemy być jak najbliżej naszych uczniów i ich wychowawców – mówiła Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starosta, które nadzoruje kłodnicką placówkę.
Terapeuta Grzegorz Gos mówił o trudnych zachowaniach i tym, jak sobie z nimi radzić. Z kolei dietetyk kliniczny Katarzyna Kupiec zwróciła uwagę na sposób odżywiania, który ma kolosalne znaczenie podczas procesu kształcenia i rehabilitacji. Gościem konferencji był również Marek Pogorzelski, kurator sądowy, który odniósł się do kwestii ubezwłasnowolnienia. Czwarta konferencja z cyklu „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych” odbyła się pod patronatem starosty a jej hasło przewodnie brzmiało „Wychowanie to wyzwanie”.





Źródło: starostwo powiatowe
Napisz komentarz
Komentarze