piątek, 20 września 2024 15:25

Młodzi ratownicy przywieźli z Sochaczewa aż 7 medali. Udany start naszych podczas Grand Prix Polski

Reprezentujący MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle ratownicy zaliczyli bardzo udany start podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Sochaczewie. Młodzi sportowcy wywalczyli w sumie siedem medali i wiele punktowanych miejsc.

W zawodach wystartowało w sumie 158 zawodników z 15 polskich klubów. Wśród kędzierzynian najlepiej spisał się Maciej Matyjasek, który zdobył cztery medale: srebrny w konkurencji 100 m z przeszkodami oraz brązowe na 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina oraz 100 m ratowanie kombinowane. Dwa krążki dorzucił Dominik Ostrowski: srebrny w konkurencji 200 m z przeszkodami oraz brązowy na 100 m ratowanie kombinowane. Na najniższym stopniu podium w konkurencji 100 m z przeszkodami stanął najmłodszy reprezentant klubu Maciej Leszczyński. Udane starty zaliczyły także nasze sztafety 4 x 50 m z przeszkodami. Ekipa chłopców zajęła piąte, a dziewcząt siódme miejsce.

Drużynę oprócz wyżej wymienionych medalistów tworzyli także: Aleksandra Lisowska, Aleksandra Tkacz, Aleksandra Leszczyńska, Paulina Reszczyńska, Julia Misiec, Tobiasz Gall, Marek Steier, Krzysztof Roegner i Dawid Adamczyk. Kierownikiem ekipy był Jędrzej Janyk. Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: urząd miasta