piątek, 20 września 2024 14:31

"Budowlanka" ma swoje "Złotka". Reprezentantki ZS nr 1 piłkarskimi mistrzyniami województwa

Reprezentacja dziewczyn z Zespołu Szkół nr 1 wywalczyła złote medale mistrzostw województwa w piłce nożnej. Piłkarki z „Budowlanki” tryumfowały w zawodach rozegranych we wtorek w Brzegu.

W finale wojewódzkim ekipa z ZS nr 1 mierzyła się z przeciwniczkami z Nysy, Strzelec Opolskich oraz gospodyniami turnieju z Brzegu.

W pierwszym spotkaniu „Budowlanka” po zaciętym boju pokonała 2:1 odwiecznego rywala, ekipę Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nysy. W meczu drużyn ze Strzelec Opolskich i Brzegu padł remis.

Równie dramatyczny przebieg miało drugie spotkanie z udziałem naszego zespołu. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla do przerwy prowadziła nad rywalkami ze Strzelec Opolski 2:0, ale już pięć minut po zmianie stron ponownie był remis. Szczęście uśmiechnęło się do zespołu trenera Duchnowicza w ostatniej akcji meczu, kiedy ponownie udało się sforsować defensywę rywalek i zdobyć zwycięskiego gola.

Zdobyta w samej końcówce meczu bramka okazała się być na wagę złotego medalu, bowiem w meczu Brzegu i Nysy padł kolejny remis. W ostatnim spotkaniu turnieju wyraźnie rozluźnione i zmęczone kędzierzynianki uległy gospodyniom 1:4.
Drużyna ZS nr 1 wystąpiła w składzie:
Górny rząd od prawej: Ania Suchanek, Beata Marks, Daria Gach, Wiktoria Jasik, Magda Chromik, Ewelina Dworaczek
Dolny rząd od prawej: Edyta Gonsiorowska, Oliwia Magoń i Kasia Czartoryska,
do drużyny należą również Magda Franecka, Edyta Bieńkowska oraz Dominika Świstek.
Opiekun: Zbigniew Duchnowicz.