poniedziałek, 16 września 2024 22:05

Złote i srebrne medale drużynowych mistrzostw Polski w badmintonie dla reprezentantów PG nr 5

To był wyjątkowo udany weekend dla młodych badmintonistów z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu. Reprezentantki naszego miasta wywalczyły tytuły mistrzyń kraju, a ich rówieśnicy z PG nr 5 udział w imprezie zakończyli na drugim miejscu.

Gimnazjaliści z "piątki" do turnieju przystępowali podbudowani sukcesem wywalczonym przez młodsze koleżanki z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 - dwa dni wcześniej mistrzyniami Polski zostały dziewczyny z PSP nr 19 (CZYTAJ WIĘCEJ).

Wyczyn koleżanek z podstawówki powtórzyła ekipa gimnazjalistek z "piątki" w składzie: Dominika Kwaśnik, Zuzanna Jankowska i Julia Prokopczuk. Nasze dziewczyny były bezkonkurencyjne i zasłużenie wywalczyły tytuł drużynowych mistrzyń Polski.

Pozytywną niespodzianką był też występ gimnazjalistów z PG nr 5. Drużyna w składzie: Karol Budny, Filip Prajs i Mikołaj Szymanowski po zwycięstwie nad rówieśnikami z Gdańska awansowała do finału, gdzie musiała jednak uznać wyższość gospodarzy turnieju z Głubczyc. Trenerem obu drużyn jest Krzysztof Maślanka.