czwartek, 19 września 2024 03:23

Zaksa przegrała z Biełogorje Biełgorod i odpadła z rozgrywek Ligi Mistrzów. ZDJĘCIA

Zaksie Kędzierzyn-Koźle nie udało się zrewanżować ekipie Biełogorje Biełgorodu. Mistrzowie Polski na własnym parkiecie przegrali z rosyjskim gigantem 1:3 i odpadli z Ligi Mistrzów.

Gospodarze z animuszem rozpoczęli rewanżowe starcie z ekipą z Rosji od początku pierwszego seta wypracowując sobie kilkupunktowe prowadzenie nad rywalem. Z biegiem czasu doświadczeni gracze z Biełgorodu zaczęli jednak odrabiać straty i zwyciężyli do 22.

W drugim secie Zaksa zagrała zdecydowanie lepiej. Kędzierzynianie popełniali mniej błędów własnych, a do tego byli skuteczni w ataku i zwyciężyli do 20, wlewając nadzieję w serca kibiców.

Trzecia odsłona to kontynuacja dobrej gry Zaksy, ale tylko do czasu. W połowie seta inicjatywę przejęli Rosjanie, ktorzy odrobili straty i doprowadzili do pasjonującej końcówki. W niej górą byli goście, którzy wyszli na prowadzenie 2:1 i tym samym zapewnili sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. W czwartym secie rozluźnieni Rosjanie wygrali do 21.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Biełogorje Biełgorod 1:3 (22:25, 25:20, 24:26, 21:25).